More Views

На залиха

ДЕН 120,00
OR

Брз преглед

Една чаша сок од портокал задоволува 25% од дневната потреба на витаминот Ц во вашиот организам, витамин што преставува неизоставен дел кој помага во зацврстување на коските, одржување на кожата во најдобра состојба и директно влијае во подобрување на имунолошкиот систем во борбата со сезонските вируси и инфекции.

Детали

Како симбол за свежина, консумирањето на 100% сок од портокал наутро нуди големи придобивки. Го активира и размрдува метаболизмот и дигестивниот систем, помага да се расоните и најважно дава чувство на свежина која ве раздвижуваа и полни со енергија за целиот ден. Во продолжение ќе разгледаме неколку од поважните функции кои сокот од портокал ги има врз вашиот организам.

Антиоксидансите кои ги содржи сокот од портокал помагаат во регулирање на дигестивниот систем и на метаболизмот со што се спречува непотребното задржување на течности во организмот,а помагаат и при исфрлањето на штетните масти.

Со пиење на само една чаша 100% сок од портокал без додаден шеќер и без конзерванси директно ќе придонесете кон подобрување на вашето здравје.

Една чаша сок од портокал задоволува 25% од дневната потреба на витаминот Ц во вашиот организам, витамин што преставува неизоставен дел кој помага во зацврстување на коските, одржување на кожата во најдобра состојба и директно влијае во подобрување на имунолошкиот систем во борбата со сезонските вируси и инфекции.

Портокалите содржат природни состојки кои помагаат во намалување на ризиците од срцеви заболувања и аритмија, а постојат и истражувања кои велат дека портокалот помага во намалувањето на ризиците од појава на повеќе типови на карцином. Некои од состојките на 100% сок од портокал помагаат во намалувањето на создавањето на ЛДЛ холестеролот во телото, со што се намалува ризикот од појави на проблеми со срцето.

Нашиот рачно цеден портокал е 100% сок од портокал. Без шеќер и конзерванси, 100% рачно цедениот сок од портокал овозможува одличен почеток на денот, помага во воспоставувањето баланс во исхраната и исполнува со чувство на свежина која се преточува во пријатно и среќно расположение кое ќе ве води низ денот.

Дополнителни

Бар код No
Волумен литри 0.500
Алкохол No
Производител МУЛТИКОНЦЕПТ
MSRPrice No

Оценки

Write Your Own Review

You're reviewing: Рачно цеден портокал 0,50 Л

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Price
Value
Quality

Тагови на производот

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

Контакт: info@multikoncept.mk ■ +389.71.307383