More Views

Нема на залиха

Regular Price: ден 325,00

Special Price ден 276,00

  • Купи 5 за ден 263,00 поединечно и ЗАШТЕДИ 5%

Брз преглед

ZELENA JABUKA ■ 0.700 L ■ Бадел

Детали

ZELENA JABUKA ■ Бадел - Badel ■ ZELENA JABUKA
- ВОДКА ■ Вигор коктел водките се линија на овошна водка, односно специјален ликер на база на водка, со намалена алкохолна јачина (од 15% до 27% волумен/алкохол). Наменети се за новите генерации и за сите оние кои сакаат да бидат дел од новата култура, како и за оние кои го сакаат мирисот и вкусот на овошјето во пијалок со помала содржина на алкохол. Коктел водките се карактеризираат со интензивен овошен вкус и соодветна боја. Во палетата се наоѓаат следните вкусови: ЛИМЕТА, ТАНГЕРИНА, ЕГЗОТИК, ЗЕЛЕНО ЈАБОЛКО, БОРОВНИЦА, ПРАСКА и МАЛИНА. Водките се конзумираат добро разладени и се идеални за топлите летни денови. Можат да се пијат чисти и како дел од некој летен коктел, или како додаток на овошна салата и како прелив за сладолед и колачи. Достапно во волумен од: 0,7l; 27% vol.

Дополнителни

Бар код 6037BD06060
Волумен литри 0.700
Алкохол 16,00%
Производител Бадел
Супермаркет цена ден 331,00

Оценки

Write Your Own Review

You're reviewing: ZELENA JABUKA ■ 0.700 L ■ Бадел

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Value
Quality
Price

Тагови на производот

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.