More Views

Нема на залиха

ден 0,00

Брз преглед  • Карактеристики


    Бело суво вино, кое се одликува со зеленкаста боја. Поседува комплексни овошни ароми, како и ароми на бозел, босилек и темјан. На вкус е овошно, свежо и хармонично, со богат екстракт. Се служи на температура 8 – 10ºС, најдобро е да се комбинира со десерти и тоа со чоколадни торти со преливи од ситно зрнесто овошје. Може да се служи и како аперитив, лесно комбинирано со суво овошје и јаткесто овошје.
Детали

  • Карактеристики

    Бело суво вино, кое се одликува со зеленкаста боја. Поседува комплексни овошни ароми, како и ароми на бозел, босилек и темјан. На вкус е овошно, свежо и хармонично, со богат екстракт. Се служи на температура 8 – 10ºС, најдобро е да се комбинира со десерти и тоа со чоколадни торти со преливи од ситно зрнесто овошје. Може да се служи и како аперитив, лесно комбинирано со суво овошје и јаткесто овошје.

Дополнителни

Бар код N/A
Волумен литри 750
Алкохол 13,3
Производител Сковин
Супермаркет цена No

Оценки

Write Your Own Review

You're reviewing: Temjanika

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Price
Value
Quality

Тагови на производот

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.