More Views

Детали

ROMER ■ Бадел - Badel ■ ROMER
- ПЕНЛИВИ ВИНА ■ Römer Krönung semi-dry пенливото вино е вистинска класика на Herres Group. Во своето 30-годишно постоење тоа е етаблирано пенливо вино на интернационално ниво. Се произведува од избор на најдобрите вина од секоја поединечна годишна берба. Уживајте во разладениот шампањ како аперитив, или во комбинација со лесни и деликатни јадења. Достапно во волумен од: 0.75l.

Дополнителни

Бар код 6064BD55555
Волумен литри 0.750
Алкохол 10,50%
Производител Бадел
Супермаркет цена ден 224,00

Оценки

Write Your Own Review

You're reviewing: ROMER ■ 0.750 L ■ Бадел

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Value
Quality
Price

Тагови на производот

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.