More Views

Нема на залиха

ден 0,00

Брз преглед

СОРТА


Мускат отонел


КАРАКТЕРИСТИКИ


Суво бело вино кое се одликува со светложолта боја со зеленкаста рефлексија, комплексни ароми на расцветан бозел, со ноти на нежни шумски плодови и овошни цветови. На вкус е префинето и нежно, со повкус на свежи цитрусни овошја.
БЕРБА 


Детали

СОРТА

Мускат отонел

КАРАКТЕРИСТИКИ

Суво бело вино кое се одликува со светложолта боја со зеленкаста рефлексија, комплексни ароми на расцветан бозел, со ноти на нежни шумски плодови и овошни цветови. На вкус е префинето и нежно, со повкус на свежи цитрусни овошја.

БЕРБА 

Дополнителни

Бар код N/A
Волумен литри 750
Алкохол 13,3
Производител Тиквеш
Супермаркет цена No

Оценки

Write Your Own Review

You're reviewing: Muscat Ottonel 2015 Special Selection

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Price
Value
Quality

Тагови на производот

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.