More Views

Нема на залиха

Regular Price: ден 575,00

Special Price ден 488,00

  • Купи 5 за ден 465,00 поединечно и ЗАШТЕДИ 5%

Брз преглед

MEDICA ■ 1.000 L ■ Бадел

Детали

MEDICA ■ Бадел - Badel ■ MEDICA
- ЛИКЕРИ Екслкузив ■ Медицата е традиционален хрватски ликер, познат во некои краеви и како меденица, медовача или медовица. Бадел Медица својот незаборавен вкус и единствен мирис го должи на комбинацијата на два вида мед, од багрем, и од костен, карактеристичен и со благо горчлив вкус, на овој единствен ликер му дава препознатлив меден мирис и вкус. Се консумира разладена, како аперитив или дигестив.

Дополнителни

Бар код 6024BD01309
Волумен литри 1.000
Алкохол 30,00%
Производител Бадел
Супермаркет цена ден 586,00

Оценки

Write Your Own Review

You're reviewing: MEDICA ■ 1.000 L ■ Бадел

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Price
Value
Quality

Тагови на производот

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.