More Views

Majestic Пино Розе ■ 0.750 L ■ Имако вино

На залиха ( 0 парче )

Regular Price: ден 365,00

Special Price ден 310,00

  • Купи 5 за ден 295,00 поединечно и ЗАШТЕДИ 5%
OR

Брз преглед

Majestic Пино Розе ■ Имако вино - Imako vino


Пино Розе е квалитетно полусуво розе вино произведено од сортата грозје црн бургундец по технологија на бели вина. Се одликува со арома на црна рибизла, која постепено се заменува со арома на малина и други зрнести плодови. Лесно, сладникаво и свежо вино, со карамелизиран вкус во финишот. Комбинирајте со лесни салати по Ваш вкус.


Тело: средно 
Стил: летни свежи розе вина 
Реколта: 2012


Волумен: 0,75лТемпература на сервирање
Слаткост на виното


Детали

Majestic Пино Розе ■ Имако вино - Imako vino

Пино Розе е квалитетно полусуво розе вино произведено од сортата грозје црн бургундец по технологија на бели вина. Се одликува со арома на црна рибизла, која постепено се заменува со арома на малина и други зрнести плодови. Лесно, сладникаво и свежо вино, со карамелизиран вкус во финишот. Комбинирајте со лесни салати по Ваш вкус.

Тело: средно 
Стил: летни свежи розе вина 
Реколта: 2012

Волумен: 0,75л

Температура на сервирање

Слаткост на виното

Дополнителни

Бар код 0
Волумен литри 0.750
Алкохол No
Производител No
Супермаркет цена ден 372,00

Оценки

Write Your Own Review

You're reviewing: Majestic Пино Розе ■ 0.750 L ■ Имако вино

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Price
Value
Quality

Тагови на производот

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.