More Views

Нема на залиха

ден 0,00

Брз преглед

СОРТА


Каберне совињон и мерло


КАРАКТЕРИСТИКИ


Зреено во нови дабови буриња во период од 12 месеци. Вино со интензивна рубин-црвена боја со изразена арома на црно овошје, заокружена со ноти на црн бибер, чад и катран. Со полно тело и средна киселост и ароми на црно овошје и тост на непцето, ова суво црвено вино се одликува со меки и зрели танини и долготрајна завршница.
ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ 16°C - 18°C


Детали

СОРТА

Каберне совињон и мерло

КАРАКТЕРИСТИКИ

Зреено во нови дабови буриња во период од 12 месеци. Вино со интензивна рубин-црвена боја со изразена арома на црно овошје, заокружена со ноти на црн бибер, чад и катран. Со полно тело и средна киселост и ароми на црно овошје и тост на непцето, ова суво црвено вино се одликува со меки и зрели танини и долготрајна завршница.

ТЕМПЕРАТУРА НА СЛУЖЕЊЕ 16°C - 18°C

Дополнителни

Бар код N/A
Волумен литри 750
Алкохол 13,3
Производител Тиквеш
Супермаркет цена No

Оценки

Write Your Own Review

You're reviewing: Cabernet & Merlot Oak Edition

How do you rate this product? *

  1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars
Price
Value
Quality

Тагови на производот

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.